Zkouška podle zákona č. 39/2020 Sb., zákon o realitním zprostředkování

PROČ se musí skládat zkouška? / Legislativa

V souvislosti s přijetím realitního zákona č. 39/2020 Sb., o realitním zprostředkování, je možné vykonávat činnost realitního zprostředkovatele pouze s odpovídajícím oprávněním – vázanou živností „Realitní zprostředkovatel“.

Vázaná živnost znamená, že k jejímu vyřízení u příslušného živnostenského úřadu je zapotřebí splnit jednu ze zákonem stanovených podmínek.

KDO musí složit zkoušku?

A pro koho je tedy zkouška určena?

 

Realitní zprostředkovatel musí mít vysokoškolské vzdělání nebo dosavadní praxi v oboru zprostředkování nemovitostí. Alternativní podmínkou pro získání požadované živnosti je právě složení akreditované zkoušky realitního zprostředkovatele.

Zkoušku si však mohou vykonat i makléři, kteří tyto podmínky splňují, ale chtějí být do budoucna připraveni na možné změny zákona, protože Osvědčení o zkoušce profesní kvalifikace nemá omezenou platnost.

 

V případě Vašeho zájmu o vykonání zkoušky realitního zprostředkovatele nás prosím kontaktujte emailem na adrese info@realitnizkousky.com.

KDY a KDE se skládají zkoušky?

 

Zkoušky pořádá společnost RealitníZkoušky.com a konají se v Brně na adrese: EDU Centrum, Netroufalky 797/7, 625 00 Brno.

Individuálně se však lze domluvit při zájmu skupiny o 4 a více osobách na provedení zkoušky ve Vámi určených prostorách a Vámi určeném termínu.

KOLIK stojí zkouška? / Ceník zkoušek

Ceník
Označení zkoušky Typ zkoušky Délka zkoušky Cena zkoušky
RZ Realitní zprostředkovatel – odborná zkouška vč. e-Learningu 3 – 5 hodin 6.999,-
RZ Realitní zprostředkovatel – odborná zkouška vč. e-Learningu – klienti iUP s.r.o. 3 – 5 hodin  4.999,-
přípravný seminář 4 hodiny  3.000,-

Společnost RealitníZkoušky.com není plátcem DPH. Ceny jsou tedy konečné.

Platební metody